Zaskocz żonę ciekawym prezentem pod choinkę

Święta to nie tylko dobry czas, aby dać prezent ukochanej osobie, ale również spędzić z nią trochę wolnego czasu. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólnie spędzone chwile przy dobrej książce autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna pod tytułem “Cień wiatru”. 

O czym opowiada książka?

Strony dzieła literackiego przenoszą czytelnika w świat dawnej Barcelony. Historia miłości, nienawiści i marzeń żyjących w cieniu wiatru zaprasza nas do przeżywania wspólnie z bohaterem książki Danielem Sempere jego lat młodości, życia z ojcem po śmierci matki oraz pierwszej prawdziwej przyjaźni.

Ojciec Daniela zabiera młodego chłopca do biblioteki zapomnianych książek, gdzie jego syn wybiera jedną z wielu książek, którą się zaopiekuje. Warto zaznaczyć, iż wybrana książka nosi ten sam tytuł, który czytelnik trzyma w dłoni. Dzieło Zafóna jest nieskończonym przenikaniem się fikcji z fabularną rzeczywistością. Bohater książki ma wrażenie, że jego życie jest bardzo podobne do autora książki, którą wybrał w bibliotece, dzięki czemu książka przyczynią się do poszukiwania sensu istnienia z filozoficznego punktu widzenia.

Kim jest autor? 

Carlosa Ruiza Zafóna to hiszpański pisarz, który pochodzi z Barcelony. Kształcił się w kierunku dziennikarstwa, jednakże jego droga życiowa doprowadziła go do Los Angeles, gdzie rozpoczął pisanie scenariuszy filmowych, a także powieści. Warto zaznaczyć, że Zafón inspirował się dziełami takich mistrzów pióra jak Dostojewski, Tołstoj czy Dickens. 

Pisarz w swojej karierze wydał cztery książki dla młodzieży, dzięki czemu za pierwszą z nich “Książę mgły” otrzymał nagrodę Edebé. Wyróżnienie to zapoczątkowało wydanie swoich kolejnych tytułów dla młodych odbiorców. Rok 2001 był rokiem przełomowym dla pisarza, ponieważ ukazała się jego debiutancka powieść skierowana do starszych odbiorców “Cień wiatru”. Opublikowana została w 45 krajach i zapoczątkowała cykl “Cmentarz zapomnianych książek”.

Powieść ta to doskonały prezent dla żony pod choinkę z potworami, ponieważ zaciekawia odbiorcę od początkowych stron, a także zachęca do odwiedzenia pięknej Barcelony. Książka również zawiera wiele opisów miejsc w tym mieście, przez co może być dobrym przewoźnikiem.