Małżeńska niespodzianka – czym zaskoczyć żonę pod choinką?

Zwyczaj zostawiania prezentów pod choinką ma długą tradycję i mimo tego, że nie pochodzi bezpośrednio z Polski, jest cały czas kultywowany. Nic w tym dziwnego, skoro prezenty każdy lubi otrzymywać, ale też dawać. Nic nie sprawia przecież większej radości, niż wywołanie uśmiechu u bliskiej osoby, która w świątecznym okresie otrzyma wyjątkowy upominek. W okresie Bożego Narodzenia warto pamiętać o całej rodziny, ale będąc mężem, powinno się na pierwszym miejscu postawić swoją żonę. Co podarować żonie, aby sprawić jej niespodziankę?

Sprawdzone prezenty dla żony

Próżno szukać kobiety, która w swoim domu ma wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania, dbania o siebie i rozwoju. Można zatem przypuszczać, że wiele rzeczy zapewni żonie niespodziankę, ale jeśli chodzi o naprawdę sprawdzony prezent dla żony pod choinkę, to należy wskazać sprzęt do pielęgnacji i układania włosów, głównie prostownicę i lokówkę, kosmetyki i perfumy, a także biżuterię, której nigdy mało w kobiecej garderobie. Oczywiście nie trzeba się ograniczać do tej grupy, a prezent można rozszerzyć o dodatek. W jego roli sprawdzi się dobra książka. Jaką książkę wybrać dla żony?

Książka pod choinkę – jaką pozycję wybrać dla żony? 

Oferta księgarni jest bardzo zróżnicowana, co może zarówno pomóc, jak i przeszkodzić w szybkim znalezieniu idealnej książki dla żony. Podczas przeczesywania kolejnych półek najlepiej kierować się zainteresowaniami i preferencjami ukochanej. Na samym początku najlepiej sprawdzić powieści romantyczne, w tym klasykę w postaci książki “Duma i uprzedzenie” autorstwa Jane Austin. To poruszająca serce historia miłości, która musiała pokonać liczne przeciwności i dojrzeć do ostatecznego kształtu. 

Poza tytułami romantycznymi czy obyczajowymi na świąteczny prezent dla żony nadają się powieści kryminalne, literatura faktu i reportaże, ale też bardziej praktyczne pozycje, takie jak książki z przepisami lub poradami związanymi z dbaniem o ogród i dom, czy też troską o własne zdrowie i samopoczucie.